ITÁLIE

26. října 2014 v 17:59 |  Travel

Před několika dny jsem se vrátila z Itálie, kde jsem byla se školou na výměném pobytě.
Z domava jsme odjížděli odpoledne. Okolo šesté jsme dorazili na "předměstí" Benátek, kam jsme se museli dopravit vlakem. Z náměstí Santa Lucia jsme přešli liduprázdnými uličkami, které se v poledních hodinách změnily k nepoznání, na náměstí San Marco. Dostali jsme pětihodinový rozchod na probádání romantických Benátek. To, že jsme v Itálii jsme museli oslavit samozřejmě jak jinak než pizzou. Zašli jsme i na zmrzlinu a makronky. Mezi pátou a šestou jsme už zase odjížděli do města, kde na nás čekali hostitelské rodiny.

Tam jsme dojeli v 11h. Na náměstí stálo asi čtyřicet Italů a Italek v našem věku. Když jsme přijeli domů, provedli mě po baráku a poté jsem si šla lehnout.
Další ráno jsme se sešli u školy, kde nás čekalo milé přivítání. Nejdřív jsme hráli proti italskému družstvu volejbal a pak jsme byli zavedeni do učebny, kde byli napečeny všechny druhy koláčů, buchet a všeljakých laskominek. Po občerstvení ve škole jsme si šli prohlédnout město, které bylo pro tento týden naším domovem. U večeře jsme se už sešli celá rodina. Překvapilo mě, že jsme jedli až po deváté hodině a tolik chodů. Nejvíc jsem ale byla zaskočená, když předemne postavili talíř s pečeným květem od cukety, byl výborný. Po večeři jsme si povídali. Jelikož rodiče neuměli slovo anglicky, ptali se italsky a moje corrispondentka mi to překládala do angličtiny. O italech (stejně jako třeba o francouzech) je všeobecně známo, že se jiné jazyky moc neučí, a tak jsem si první dva dny připadala hloupě, když jsme mé italce na všechno odpovídala jen "yeah" a "ok", protože ta když nějaké slovíčko nevěděla, tak si s tím nelámala hlavu a řekla ho ve své rodné řeči. Což bylo hodně často.
Následující den jsme jeli do Říma. Navštívili jsme Koloseum a Forum Romanum. Když jsme se vrátili, šli jsme na pizzu a poté celá naše italsko-česká skupinka do parku, kde jsme si povídali, hráli na kytaru a zpívali.
Ráno čtvrtého dne jsme se sešli brzo, protože nás čekala téměř čtyř hodinová cesta do Neapoli na Vesuv a poté do Pompejí. Na rady učitelů jsme si všichni vzali dlouhé kalhoty a mikiny, jelikož tvrdily, že na sopce je vždy zima a fouká, což ale tentokrát nebyla pravda. Prohlídli jsme si vulkáno a jeli do Pompejí. Nikdy by mě nenapadlo, že město, ve kterém roku 79 zemřelo na 10000lidí po výbuchu sopky bude tak zachované.
Následovala neděle. Většina zdejších rodin je veřící a ani moje nebyla vyjímkou. Do kostela šla ale pouze moje corrispondentka a já zůstala doma s jejími rodiči a mladší sestrou. Vtipný okamžik nastal, když se mi maminka snažila italsky vysvětlit, abych s ní jela do města na v tu dobu probíhající slavnosti a že se tam setkám s mojí kamarádkou, ale já jí vůbec nerozuměla. Po obědě jsme si prohlíželi fotky z dětstí a učily se navzájem nějaká slovíčka. Ve čtyři jsme jeli nakupovat do Outletu a večer jsme šli do restaurace na pizzu.
Další ráno jsme jeli do Vatikánu, vyšplhali jsme na kopuli sv. Petra a měli před sebou krásný výhled na Řím. Z Vatikánu jsme volně přešli do Říma, kde jsme se podívali na Panteon a Španělské schody. Po návratu domů jsme si sbalila kufr, od rodiny jsem dostala tašku plnou těstoviny, sušenek, parmezánu a dalších typických dobrot a vyrazily jsme do restarace, kde jsme se na naší společnou večeři v Itálii sešli celá italsko-česká skupina.
Poslední den jsme odjížděli v půl sedmé směrem Florencie. Prošli jsme si starou část města, viděli jsme například i rodný dům Dante Aligieriho a zašli jsme na poslední pizzu. V deset hodiny jsme nastoupili do autobusu a vydali se zpět na dlouhou cestu domů.

Trochu se bojím, až přijedou v březnu k nám, aby tu nezmzli. My u nich chodili v tílku a kraťasech a oni se klepali zimou ve svetru a dlouhách kalhotech. Možná budou překvapení i z toho, že na každé toaletě máme prkýnko a téměř tu nenajde bydet.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Š P A G E T a | Web | 7. února 2016 v 20:55 | Reagovat

Jak dopadl březen????

2 Š P A G E T a | Web | 7. února 2016 v 20:56 | Reagovat

Jak dopadl březen?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama